Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Dla seniora

Z Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji jesteś aktywny w każdym wieku!

Od czterech lat w UCSiR dużą popularnością cieszą się zajęcia sportowe dla Seniorów. Wychodząc naprzeciw coraz większym potrzebom i chcąc umożliwić udział w zajęciach jak największej liczbie osób w wieku senioralnym, UCSiR proponuje kilka możliwości uczestnictwa w zajęciach. Są to programy: „Senior Starszy Sprawniejszy”, ”Pływanie dla Seniora” oraz "Gimnastyka 60+" i "Trening obwodowy 60+".

Senior Starszy Sprawniejszy:
Zajęcia te uwzględniają przede wszystkim wiek ćwiczących i łączą elementy aerobiku i aqua aerobiku z ćwiczeniami gimnastycznymi. Zastosowanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń może stać się rozwiązaniem na wiele dolegliwości zdrowotnych, jakie często towarzyszą ludziom w wieku Seniora.

Co zrobić, aby wziąć udział w zajęciach?

Przede wszystkim należy odwiedzić lekarza, który stwierdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do udziału w zajęciach gimnastyki. A następnie wybrać się do jednego z ośrodków UCSiR i zapisać się. Aby to uczynić należy przedłożyć do wglądu legitymację emeryta lub rencisty, lub dokument potwierdzający ukończone 60 lat.

Jak prowadzone są zajęcia?

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez instruktora na sali lub w wodzie i mają charakter ogólnorozwojowy. Ukierunkowane są na potrzymanie lub podniesienie na wyższy poziom sprawności psycho-motorycznej ćwiczących. W zajęciach na sali wykorzystuje się różne formy ćwiczeń wolnych, oddechowych z wykorzystaniem przyborów jak handelki czy piłki rehabilitacyjne. Ćwiczenia te dostosowane są do możliwości i uczestników zajęć. Zajęcia gimnastyczne w wodzie przy muzyce, o małej intensywności uwzględniają ćwiczenia rehabilitacyjne, wzmacniające poszczególne partie mięśniowe oraz zwiększające zakres ruchu w stawach.

Co daje regularny udział w zajęciach?

Regularny udział w zajęciach wpływa na:

 • poprawę kondycji i wydolności układu oddechowego
 • zapobieganie otyłości
 • wzmocnienie mięśnia sercowego
 • wzmocnienie mięśni, kości i stawów
 • daje ogólną satysfakcję z poprawy samopoczucia

 • Szczegóły obecnej edycji programu "Senior Starszy Sprawniejszy", która trwa do 26 czerwca - obecnie brak miejsc

 • Kolejna edycja ruszy 7 września i potrwa do 18 grudnia. W obudwu odsłonach programu zajęcia są realizowane w 21 grupach.

  Zajęcia odbywają się 2 x tyg. lub gimnastyka w wodzie - zajęcia 1 x tyg. Program jest płatny: koszt zajęć w sali wynosi 2,5 złotego, na pływalni 5 złotych. Ćwiczenia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów UCSiR.

  „Pływanie dla Seniora”- w wyznaczonych dniach i godzinach (szczegóły poniżej) Seniorzy mogą nabyć bilet na pływalnię w specjalnej zniżkowej cenie 6 złotych na pływalniach przy ul. Koncertowej i Hirszfelda i w Aqua Relax (w tym ostatnim obiekcie istnieje możliwość dopłacenia 2,5 złotego i korzystania również z sauny). Czas przebywania na pływalni to 60 min. Korzyści z pływania rekreacyjnego to poprawa ogólnej kondycji oraz wzmocnienie organizmu. Seniorzy mogą także korzystać nieodpłatnie ze sprzętu sportowego typu: makaron, deska do pływania.

  Godziny dla seniorów:

  Pływalnie przy ul. Koncertowej – wszystkie terminy, gdy są dostępne tory dla pływania rekreacyjnego – patrz grafik (kontakt z recepcją: tel. 22 644-40-35)

  Pływalnia przy ul. Hirszfelda – wszystkie terminy, gdy są dostępne tory dla pływania rekreacyjnego – patrz grafik (kontakt z recpecją: tel. 22 643-94-36)

  Pływalnia przy ul. Wilczy Dół – wszystkie terminy, gdy są dostępne tory dla pływania rekreacyjnego – patrz grafik (kontakt z recepcją: tel. 22 648-54-71)


  „Gimnastyka 60+” i „Trening obwodowy 60+” - ćwiczenia grupowe z instruktorem. Zajęcia realizowane są przez cały rok zgodnie z grafikiem klubu fitness. Warunkiem udziału w zajęciach jest zostanie członkiem klubu fitness oraz złożenie oświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w gimnastyce. Treningi odbywają się w Arenie Active Club - kontakt: 22 436-80-18.

  Udział w zajęciach jest odpłatny:
  Karnet 4 wejścia – 40 zł.
  Z oferty można korzystać przez cały rok.

  Zapraszamy również do wzięcia udziału w programach Szach-Mat Arena oraz Ursynowski Nordic Walking.
  KALENDARZ IMPREZ
  SPORTOWO-REKREACYJNYCH
  «   Sierpień   »
  P W Ś C P S N
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031

  Piłka nożna
  Siatkówka
  Koszykówka
  Sporty walki
  Piłka ręczna
  Tenis
  Taniec
  Inne
  Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
  Stowarzyszenia kultury fizycznej
  Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją