Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Kolejny medal dla Ursynowa!

30.01.2017
Sport szkolny

Koszykarze Gimnazjum nr 92 z Koncertowej od lat dostarczają naszej dzielnicy medali Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku. Zespół prowadzony przez Konrada Budkę i Jarosława Łukasiewicza zajął najniższy stopień podium Szkolnych Mistrzostw Warszawy.

Konkurencja w koszykówce gimnazjalnej jest bardzo duża. Już na długo przed rozpoczęciem turnieju trener Budka przyznał nam, że jego zespołowi potrzeba nieco szczęścia, żeby dostać się do strefy medalowej. Jak widać szczęście sprzyjało.

Nie jest dla nikogo tajemnicą za tak wysokim poziomem rozgrywek stoi szkolenie klubowe. Wystarczy "rozszyfrować" najlepsze cztery zespoły szkolne, żeby zrozumieć, że w walce o medale liczą się tylko wyczynowcy, nie ma tu miejsca dla tzw. entuzjastów.

Nasza drużyna to zespół UKS Gim 92, reprezentacja naszych rywali z Gimnazjum 57 (Praga Południe) to UKS Jagiellonka. W walce o złote medale potykali się gimnazjaliści ze szkoły nr 35 (Śródmieście), czyli Polonia Warszawa, oraz uczniowie Gimnazjum nr 144 (Białołęka), którzy reprezentują też barwy zespołu La Basket. A w wymienionym gronie zabrakło choćby zespołu MKS Ochoty. Jak widać, finały WOM, to w fazie finałowej starcie najlepszych zespołów kadetów z całej Warszawy.

Zawody odbyły się na Ochocie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Najpierw zagrali nasi z Pragą Południe.

Mecz zaczął się po myśli naszej ekipy. Dość szybko uzyskali siedmiopunktowe prowadzenie. Potem jednak do głosu zaczęła dochodzić Jagiellonka. Choć naszej ekipie udało się jeszcze raz odskoczyć na dziewięć oczek, to po dwóch kwartach na tablicy widniał remisowy wynik 28:28.

Trzecia kwarta była zacięta. Obydwa zespoły nie chciały dać odskoczyć przeciwnikowi. Widać było, że powoli obu ekipom zaczynało brakować sił, ale wola walki rekompensowała braki fizyczne.

Dwa nieco ponad dwie minuty przed końcem kwarty naszym brakowało do przeciwnika dwóch oczek. Równo z syreną kończącą tę część spotkania, to nasi przeciwnicy mieli do nadgonienia trzy punkty. Zapowiadało się, że czwarta kwarta będzie jeszcze bardziej zażarta.

Na szczęście, dla nerwów osoby to piszącej a pewnie i całej ekipy z Koncertowej, zespół z Gimnazjum nr 57 kompletnie pogubił się w pierwszych minutach gry. Gim 92, jak to się mówi w żargonie sportowym, "odjechał" rywalom. Mimo, że prażanie obudzili się z letargu i zaczęli gonić wynik, to udało im się tylko zminimalizować rozmiary porażki.

Gimnazjum nr 57 (Praga Południe) - Gimnazjum nr 92 (Ursynów) 51:56

Finał Gimnazjum nr 35 ze Śródmieścia dość wyraźnie pokonało rówieśników z Gimnazjum 144 z Białołęki.

Po finałach, ta część naszej ekipy, która musiała tuż po mecz zbierać się na wyjazd na turniej do Białegostoku, odebrała puchar i medale.

Wszystkim młodym sportowcom, ekipie trenerskiej i dyrekcji naszej szkolnej sportowej chluby z Koncertowej gratulujemy i dziękujemy jej za... już piąty medal zdobyty w tegorocznych rozgrywkach WOM!